Domů Blog Kdo jsme Náš příběh Kontaktujte nás
Milionová praxe: Navazujeme na rok 2010
27. 01. 2022

Projekt Milionová praxe si původně kladl za cíl otevírat oči poradcům, kteří pracovali v nevýhodných MLM systémech za zlomkovou provizi. Psal se rok 2010 a trh byl tvořen zejména těmito MLM firmami. Trh už pomalu opouštěl počáteční fázi dravého obchodu, kterému nadneseně říkám období žraloků (více o tomto napíšeme později). Tuto fázi charakterizovala mizivá kvalita služby, všudypřítomná mantra obchodního úspěchu, velké množství nezkušených poradců, jednoduché produkty a nezkušení klienti. Postupem času se ve firmách vyprofilovaly skupinky poradců, které bychom mohli označit jako první profesionály. Pomalu přestávají naslouchat jednoduchému motivování obchodním úspěchem, začínají klást nepohodlné dotazy, sami si zjišťují informace a pomalu si tvoří názor přesahující myšlenkový proud své firmy. Tento myšlenkový přerod poradci trval delší dobu a sehrály v něm roli různé informační zdroje. Prostě jste museli někoho potkat, kdo Vám otevřel oči, někam Vás nasměroval nebo seznámil s někým dalším. Pouhé hledání na internetu k myšlenkovém obrození většinou nestačilo.


Na poradce prožívající tento přerod cílil tehdejší projekt Milionová praxe. Tehdejšímu zakladateli jednoduše vadila ohromná demagogie a množství dezinformací prezentovaných uvnitř MLM firem. Motivační masáž firmy by se dala shrnout do těchto hesel: „jsme nejlepší; na nic se neptej a neřeš sračky; dělej, co říkáme, a makej; u konkurence je to horší, u nás je nejlíp“ atd. Milionová praxe nabízela články, rozhovory, různá srovnání a snažila se poradcům působícím uvnitř MLM firem otevřít svět nacházející se za hranicemi jejich firmy. Není náhodou, že kroky poradců, kteří čerpali informace z Milionové praxe, nejčastěji vedly směrem z MLM firmy do nějaké poradenské kanceláře působící pod Poolem (více o poolech napíšeme později). Velkým firmám se tato aktivita příliš nelíbila. Tehdejšímu zakladateli znepříjemnily činnost natolik, že projekt ukončil a z oboru odešel.


Od těch dob trh urazil kus cesty a pozice samostatných poradců se výrazně zlepšila. Řada z nich se osamostatnila. Ti, co zbyli v MLM systémech, si většinou polepšili. Myšlenku otevírání očí stále vnímáme jako aktuální. Každému prospěje vykouknutí ze své profesní bubliny, každý ocení rozšíření obzoru a trochu inspirace. Chceme se podělit o myšlenky, které nás posouvají dál, a sdílet vše, co nám přijde zajímavé. Název projektu Milionová praxe se nám stále líbí. Poradce, kteří se svým výdělkem pohybují na hranici jednoho milionu korun ročně, považujeme za nositele profesionality našeho oboru. Čím víc milionových praxí v našem oboru bude, tím odbornější a slušnější prostředí si vytvoříme.


Chceme se zde podělit o každou myšlenku, která nám přijde zajímavá a pro poradce aktuální. Chceme inspirovat, vyvolat zamyšlení či úsměv. Poradenství nás stále baví a v oboru vidíme přidanou hodnotu. Chceme touto formou přispět k postupné kultivaci oboru, která k naší radosti už řadu let probíhá.

zpět
Úskalí práce začínajících poradců
Poradenství začínajících poradců v naprosté většině MLM systémů s sebou nese vysoké riziko poškození klienta.
přečíst
Konec předčasných splátek hypoték?
V poslanecké sněmovně prošla prvním čtením novela zákona o spotřebitelském úvěru, která významně mění pravidla pro předčasné splácení spotřebitelských úvěrů včetně hypoték.
přečíst
Inflace podrobněji - díl 2/2
První díl popisoval záludnosti skryté ve výpočtu inflace. Ve druhém díle zjistíme, zda bohatneme a co z hlediska inflace čeká většinu dlužníků.
přečíst